o książkach dla dzieci i młodzieży
Blog > Komentarze do wpisu

Piękne ogrody. Antystresowe, kreatywne kolorowanie dla dorosłych.

Wróciłam do kolorowania. Czy czuję ogarniający mnie spokój? Czy czuję się zrelaksowana? Trochę. W moim przypadku kolorowanie jest jak jedzenie dobrych ciastek w cukierni. Robi mi się przyjemnie i słodko.  Zeszyty z czarno-białymi szkicami do zabawy dla dorosłych uważam za fantastyczny pomysł. 

Podsunęłam te kolorowanki również moim uczniom - młodzi ludzie w czwartej i piątej klasie w szkole podstawowej nie są przecież wolni od stresów. Zaczęłam od treningów koncentracji, później zaproponowałam kolorowanie uczniom  przy okazji omawiania "Tajemniczego ogrodu" F.H. Burnett. Czytałam im w tym czasie fragmenty tekstu i dodatkowo wybrałam dla nich do wysłuchania hinduskie baśnie (mogła je wszak opowiadać Ayach pannie Mary Kapryśnicy). 

Pokryte mazakami i kredkami kwiatowe powierzchnie sprawdziły się jako materiał do stworzenia wspólnej plastycznej pracy - projektu dużej okładki do lektury. Powrót do kolorowanek uważam za udany.

Wydawnictwo Amber, 2015, kupiona

czwartek, 24 września 2015, zefi-rynna

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: pi3i14, *.dynamic.chello.pl
2015/09/27 22:31:22
Dla jedenastolatków kolorowanie? A nie za bardzo to odtwórcze? Nie mogliby narysować sami? Kolorowanki to ćwiczenia na małą motorykę dla małych dzieci, w piątej klasie można by się spodziewać większej inwencji.
-
2015/09/27 23:36:53
To są kolorowanki dla dorosłych. Bardzo szczegółowe. Kolorowanie pomagało uczniom skoncentrować się na tekście, który im czytałam. Świetnie odpowiedzieli później na pytania na rozumienie do tekstu. Kolorowanie to nie tylko ćwiczenie małej motoryki - uruchamia połączenia pomiędzy dwiema półkulami, to dobry trening.
A wspólna praca plastyczna, która powstała jako kalaż była bardzo twórcza.
-
2015/10/04 21:02:03
Dzień dobry,
Z góry przepraszam, iż piszę wiadomość w komentarzu, jednak nie udało mi się znaleźć maila do Pani.
Zainteresował mnie Pani blog, ponieważ dotyczy literatury dla dzieci
Obecnie ja sama piszę niewielkich rozmiarów opowiadania dla dzieci, które mają służyć ich rozwojowi, edukacji i cieszyć ich wyobraźnię. Myślę, iż łączy nas miłość do dzieci i zamiłowanie do literatury choć oczywiście każda z nas podąża nieco inną, wybraną przez siebie drogą.
Chciałabym zaproponować Pani współpracę polegającą na wzajemnej reklamie oraz wymianie recenzji. Ze swojej strony możemy zaoferować Pani dostęp do wszystkich publikacji dla dzieci (ebooki), które będą wydawane pod naszym szyldem oraz umieszczenie na naszym firmowym blogu informacji na temat Pani i Pani bloga. W zamian poprosimy o Pani własną recenzję udostępnionych Pani publikacji i umieszczenie jej na Pani blogu wraz z linkiem do naszej strony www.wymownia.pl

Gdyby była Pani zainteresowana, bardzo proszę skontaktować się ze mną mailowo wymownia@gmail.com
-
2015/10/04 21:39:44
Nie prowadzimy firmy, recenzujemy to, co nam się spodoba i linkujemy takoż, zatem dziękuję za propozycję.
-
Gość: damian, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2018/04/11 11:52:33
Świetna ksiązka uwielbiam do niej wracać :) Mogę polecić każdemu.
_______________
Al Capone Band