o książkach dla dzieci i młodzieży
Blog > Komentarze do wpisu

Chris Grabenstein "Biblioteka pana Lemoncella"

„Bibliotekę pana Lemoncella” Chrisa Grabensteina poleciła mi moja uczennica. (Tak mogę śmiało zaczynać większość recenzji, których nie napisałam w tym roku szkolnym). Przeczytałam tę powieść jednym tchem.

Wiecie, że kocham książki i czytanie, że darzę szczególnymi uczuciami biblioteki i bibliotekarzy, nic więc dziwnego, że książka Chrisa Grabensteina wydała mi się z miejsca zachęcająca. 

Publiczna biblioteka, którą otwierają po dwunastu latach od zamknięcia poprzedniej w amerykańskim miasteczku jest zupełnie niesamowita. Supernowoczesna, w której oprócz książek, czytelni, kawiarni są też pokoje gier planszowych i komputerowych. Jest planetarium i gabinety eksperymentów naukowych. Opis tej biblioteki brzmi dla mnie jak opis spełnienia marzeń. Chciałabym spędzić tam chociaż tydzień wakacji.

Twórcą, pomysłodawcą i fundatorem biblioteki jest niezwykle ciekawy człowiek – bogaty przedsiębiorca, który doszedł do fortuny na wymyślaniu i produkcji znakomitych gier planszowych, w które grają całe amerykańskie rodziny i paczki przyjaciół na całym świecie.

Młodzi bohaterowie książki dostają wraz z miejską biblioteką wielką grę terenową w jej wnętrzu. Grę, w której można korzystać ze swoich umiejętności i książek. Grę, która jest pełna emocji także dla czytelników.

„Biblioteka Pana Lemoncella” to książka, która wybornie pokazuje to, że czytanie jest świetną zabawą, biblioteka magicznym miejscem a ludzie czytający książki to po prostu zwycięzcy.

Moim uczniom polecam jako lekturę na wakacje.

 Wydawnictwo Wilga, 2015, pożyczona od uczennicy

 

 

niedziela, 07 czerwca 2015, zefi-rynna

Polecane wpisy

  • Marta Fox "Zakochaj się, mamo"

    "Przechodzę do sedna, proszę Pana. Rano budzą mnie dźwięki Mazurka B-dur op.7 nr 1 Fryderyka Chopina w Pana Mistrzowskim wykonaniu. Skoczny utwór, przyzna Pan.

  • Roald Dahl "BFO"

    - Czego uczę dzieci w szkole? - Wekowania! Zadanie domowe, jakie dostali moi czwartoklasisci podczas wspólnego omawiania książki "Bardzo Fajny Olbrzym" Roalda D

  • S.D. Stuart "Herobrine powstaje" pierwszy tom serii Minecraft przygody

    Wśród uczniów czwartych klas mam takich, którzy pochłaniają z przyjemnością kolejne tomy przygód Harry'ego Pottera, "Baśnioboru", "Magicznego drzewa" czy nawet