o książkach dla dzieci i młodzieży
Blog > Komentarze do wpisu

Cztery lata.

Cztery lata, ponad pięćset książek, parę wyznań, kilka wydarzeń. Urodziny. 

Zaczynałam sama. Dwa tygodnie później byłyśmy już dwie z Dorotą. Dwa lata później dołączyła do nas Karolina. Łatwiej jest blogować w zespole.

Cztery lata temu, gdy napisałam pierwszą blogową recenzję, moja córka Marysia zaczynała czytać samodzielnie. Była w pierwszej klasie i wieczorami czytała (dukała) mi na głos fragmenty książek, a następnie ja jej czytałam na dobranoc, zwykle rozdziały innej trudniejszej lektury. To nie poszło nam wcale jak z płatka, wymagało sporo cierpliwości i uporu, ale w trzeciej klasie Mary już czytała nałogowo. Czasem występowała gościnnie na zaczytanych jako recenzentka swoich ulubionych książek. Mogę jeszcze dodać, że do niedawna miałam pełną kontrolę tego, co czyta moje dziecko, to ja jej wybierałam książki, wyszukiwałam, podsuwałam, czytałam najpierw, by ocenić. Wiadomo, że nie mogło (i nie miało) to trwać wiecznie. Są oczywiście dalej powieści, które lubimy obie, ale są też takie, które ją zachwycają, a ja zupełnie nie mam do nich serca. Od ostatniego roku, wiem na przykład, że jeśli książka dla nastolatków zaczyna nudzić mnie w w pewien określony sposób w okolicach 40 strony, to jest spora szansa, że spodoba się mojej jedenastolatce.

Piątoklasistka Maria postanowiła dość dobitnie ogłosić czytelniczą niepodległość. Ma teraz swoje miejsce w blogosferze. Blog czytuczyt. 

Jestem poszukiwaczem książek, dalej będę pisać recenzje książek dla dzieci i młodzieży, ale po więcej nastolatkowych lektur odsyłam do blogów Marysi (lat 11), Aleksego (12) i Majki (13).

sobota, 02 marca 2013, zefi-rynna

Polecane wpisy

  • Kartki z wakacji.

    Dziecko na obozie harcerskim na Mazurach czeka na listy. W lesie dzieciaki przez trzy tygodnie nie mają komórek, komputerów, ipodów, nie można się wykpić smsem

  • Święta

    Zapakowałam siedemnastą i osiemnastą książkę pod choinkę a dziewiętnastą (audiobook) muszę jeszcze ściągnąć ze sklepu i nagrać na pena dla Marysi. Na parapecie

  • Święta

    Piernik od lat piekę z przepisu mamy Żakowej z książek Musierowicz. A najulubieńszą moją foremką jest prosię, takie samo jak w "Dzieciach z Bullerbyn". Uwielbia

Komentarze
2013/03/04 13:34:46
Gratuluję:) Wszystkiego najlepszego z okazji blogowych urodzin. Czekam na więcej ciekawych recenzji:)

Ciepło pozdrawiam...
-
Gość: mirka, *.centertel.pl
2013/03/04 15:42:11
Witam, dołączam się do gratulacji, piękne osiągnięcie. Również czekam na więcej ciekawych recenzji, choć dopiero niedawno tu trafiłam i jeszcze nie doczytałam wszystkich opinii, które już tu są. Sama mając te swoje 40+ lat lubię czytać książki przeznaczone dla młodzieży. Ostatnio spłakałam się nad losem koni przy lekturze Broszki, ładnych parę lat temu wydanej książki polskiej autorki Ewy Bagłaj. Teraz szukam drugiej części pt. Dublerka, ale to nie takie łatwe odkąd Świat Książki zniknął z rynku. Chyba nie ma jej już w żadnej księgarni ani w empiku. Mimo to ciekawa jestem zdania Autorek tego bloga na temat tej powieści. Chętnie bym porównała swoją opinię z tym, co o niej sądzicie, bo np. moja własna córka 15+ ma zupełnie odmienne zdanie niż ja.
-
2013/03/04 16:12:13
to ja szukam tej "Broszki" i czytam
-
2013/03/04 21:57:59
w bibliotece w Wilanowie są obie części, tzn druga jest, bo pierwszą zgodnie z obietnicą wypożyczyłam
-
2013/03/06 09:59:36
Blogowej Rówieśniczce życzę stu lat blogowania :)
-
2013/03/06 10:46:12
Dziękujemy.
-
2013/03/09 22:34:37
I ja życzę wszystkiego najlepszego. Mnóstwa ciekawych książek w życiu!!!!