o książkach dla dzieci i młodzieży
Blog > Komentarze do wpisu

"Myślanki o domu", "Myślanki o piratach"

  
O czym myśli wanna w trakcie kąpieli? Gdzie w waszym domu mógłby zamieszkać smok, który czasem zieje ogniem, a poza tym lubi ciszę, spokój i kolory? Na jakie tematy rozmawiają buty w szafce? W co może się zmienić beczka bez dna lub stara, drewniana piracka noga? Jakie potwory zamieszkują morskie głębiny? Zastanawialiście się kiedyś? Jeśli nie, to pomyślcie o tym z dziećmi. Pomogą wam w tym "Myślanki" - fantastyczne książeczki dla dzieci rozwijające kreatywne myślenie. Różnią się od typowych kolorowanek, zeszytów ćwiczeń, książek z zadaniami, których stosy leżą na półkach księgarń. Pełne są nietypowych, pobudzających wyobraźnię zadań, uczą tworzenia historii, rysowania, projektowania, pobudzają do zabawy słowami. Ilustracje w większości są czarno-białe, pomyślane w ten sposób, aby jak dać jak największe pole do popisu dziecięcej fantazji. Nie tylko dziecięcej - na podstawie tych książek można samemu w nieskończoność tworzyć własne zabawy. Wystarczy kartka i ołówek. No i trochę wyobraźni.
Ps. Poza pirackimi i domowymi, są też myślanki o zwierzętach i o Bożym Narodzeniu.
Ośrodek Twórczej Edukacji Kangur, 2012
środa, 19 września 2012, giraffe

Polecane wpisy

Komentarze
2012/09/22 10:41:33
Uwielbiam twojego bloga! A raczej to co czytasz (z dziećmi) i jak o tym opowiadasz! Jako pedagog (młody więc jeszcze pełen energii i zaangażowania), ciocia małej Gabrysi i przyszła mama (no ma nadzieję, że za rok może dwa) jestem ciekawa takich różnych cudów i tymi Myślankami jest zachwycona!

p.s. Co prawda nie wiem w jakim wieku masz dzieci ale polecam ci serię zabaw z Czu-Czu (ale to nie książeczki do czytania).
-
2012/09/25 10:37:20
Dziękujemy :) Tak naprawdę to jest nas trzy i mamy w sumie prawie szóstkę dzieci :)
-
2018/03/05 13:43:13
Te książeczki są genialne, dzięki za polecenie ich. Szukałem czegoś takiego dla córeczki już od jakiegoś czasu ;)
-
2018/03/21 12:16:53
To świetna książka dla dzieci, moja córka ją uwielbia :D