o książkach dla dzieci i młodzieży
Blog > Komentarze do wpisu

Bobby Pyron "Droga do domu"

Moja córka kocha zwierzęta i książki. Do ulubionych lektur Marysi należą te o koniach, kucach, kotach i psach. Mary już trochę wyrosła z serii Holly Webb, dalej jednak potrzebuje porcji psich wzruszeń."Droga do domu" Bobby Peron dostarcza ich całą furę.

Historia zaczyna się od sukcesu pary przyjaciół - jedenastoletniej Abby i jej ukochanego owczarka szetlandzkiego Tama. Ta dwójka wygrywa prestiżowe zawody w agility, w których pies prowadzony komendami przewodnika musi pokonać w jak najlepszym czasie specjalny tor przeszkód. Radość nie potrwa jednak długo.  W drodze powrotnej z wygranych mistrzostw ma miejsce poważny wypadek samochodowy i przyjaciele zostają rozdzieleni na bardzo długo.

Narracja jest prowadzona z dwóch perspektyw - na przemian głos zabierają Abby i Tam. Ona opowiada, jak mimo upływającego czasu, dalej szuka swojego psiaka pełna wiary, że kiedyś go odnajdzie. Pies przekazuje historię drogi powrotnej do domu, przez góry, do dziewczynki, za którą tęskni najbardziej na świecie. I Abby i Tama spotykają różne przygody, często niewesołe i niebezpieczne. Moje dziecko poleca.

Wydawnictwo Bis, 2011

sobota, 14 kwietnia 2012, zefi-rynna
Tagi: psy

Polecane wpisy