o książkach dla dzieci i młodzieży
Blog > Komentarze do wpisu

V.A. Richardson"Ulica Noży"

"Ulica Noży" to moja trzecia wizyta w zaułkach XVI wiecznego  Amsterdamu. Od razu powiem, że wizyta niezwykle przyjemna. W księdze trzeciej Sagi Rodu Windjammerów główni bohaterowie nieco wydorośleli. Jade van Helsen - córka bezwzględnego bankiera, po śmierci ojca stara się pokazać w męskim świecie miejskich kupców jako osoba twarda i godna zaufania. I jej płeć, i młody wiek to przeszkody, które czynią to  zadanie niezwykle trudnym. Jej rówieśnik Adam - głowa rodu Windjammerów wpada przez ambicję i co tu dużo mówić młodzieńczą zapalczywość w wielkie kłopoty. Wplątuje się w aferę szpiegowską i na moment zostaje piratem. Kto pomoże mu się wykaraskać z tarapatów? Wiadomo, córka lichwiarza -Jade. Czarnych charakter, mężczyzna w błękitnym płaszczu, zagraża im obojgu.
Dla czytelnika jest jasne, że ta para (Jade i Adam) jest dla siebie stworzona i w każdym tomie przeżywa ich iskrzenie (głównie nienawiścią), rozgrywki, rywalizacje, by pod koniec tomu nabrać pewnej nadziei, że może tym razem coś z tego będzie. Wzięłam udział w tej zabawie po raz trzeci, i nie czuję się znudzona..

Książkę otrzymałam od Wydawnictwa Jaguar.
środa, 17 marca 2010, zefi-rynna

Polecane wpisy

Komentarze
2010/03/17 15:38:09
jak zdobędę to postaram się przeczytać, dzięki za notkę o tej książce

pozdrawiam serdecznie :)
---
[ www.deton.blox.pl ]
-
2010/03/17 21:59:55
Czytałam niedawno Czarna Perłę - pierwszy tom tej serii i bardzo mi się podbał. Teraz mam nadzieję sięgnąć po kolejne tomy:)
-
Gość: zefi-rynna, 94.75.123.*
2010/03/17 22:31:23
sięgnijcie
pozdrawiam